آموزش بوت کردن از USB :حتی اگر Mother Board ساپورت نکند

آموزش بوت کردن از USB :حتی اگر Mother Board ساپورت نکند

Plop-USB-Boot-Manager-00

در این روش هر کامپیوتری با هر مادربوردی که USB به آن وصل می شود، با USB بوت کنید، حتی اگر در Bios، امکان بوت کردن از USB وجود نداشته باشد! با استفاده از همین آموزش می توانید در نرم افزار های مجازی سازی مانند VMware Workstation و VirtualBox هم با USB بوت کنید.

در این ترفند چه کارهایی انجام می دهیم؟

در این روش از یک برنامه کم حجم و رایگانی به نام Plop Boot Manager استفاده می کنیم. این برنامه این امکان را برای ما فراهم می کند تا بتوانیم از USB بوت کنیم. این برنامه را بر روی CD رایت می کنیم و از طریق CD با آن بوت می کنیم. پس از این که با Plop Boot Manager بوت کردیم، از این به بعد مدیریت بوت سیستم در اختیار این برنامه است و این برنامه امکان بوت از طریق USB را به ما می دهد.

شروع کار

1 – ابتدا برنامه Plop Boot Manager را از یکی از لینک های زیر دانلود کنید. حجم این فایل 2.7 MB است.

دانلود Plop Boot Manager از سایت اصلی

2 – پس از اینکه این فایل را دانلود و Extract کنید، فایل های زیادی را در آن خواهید دید. آنچه که مورد نیاز ماست فایل plpbt.isoاست. تصویر زیر محتویات فایل دانلودی را نشان می دهد.

Plop-USB-Boot-Manager-03باید محتویات درون فایل plpbt.isoرا بر روی CD رایت کنیم. در صورتی که بخواهیم از آن در مجازی ساز های VMware و VirtualBox استفاده کنیم همین فایل ISO کافیست و نیازی به رایت کردن نیست.

3 – سپس کامپیوتر مورد نظر را با این CD بوت کنید.

Plop-USB-Boot-Manager-01

4 – اگر USB را تا الان به کامپیوتر وصل نکردید، وصل کنید. پس از این که USB متصل شد، از منویی که در تصویر بالا می بینید، USB را انتخاب کنید و سپس Enter بزنید تا با USB بوت شود.

Plop-USB-Boot-Manager-02

به این نکته توجه کنید که حتما باید USB ای که با آن بوت می کنید، Bootable شده باشد، در غیر اینصورت عملیات بوت کردن با USB موفقیت آمیز نخواهد بود!

خب، به پایان این آموزش رسیدیم. امیدواریم که این آموزش برای شما مفید باشد. در صورتی که دوست دارید از پدیدآوردنده برنامه Plop Boot Manager آقای Elamr Hanlhofer حمایت کنید، می توانید به وب سایت او به آدرس https://www.plop.at سر بزنید و مبلغی را Donate کنید.

منبع: http://www.hiva-network.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *