میان افزار برای اینترنت اشیا: تحقیق

میان افزار برای اینترنت اشیا: تحقیق

Middleware for Internet of Things: A Survey

مقاله انگلیسی ۲۶ صفحه PDF ترجمه فارسی ۶۴ صفحه فارسی

 

چکیده: اینترنت اشیاء (IOT) آینده ­ای را پیش­ بینی می­ کند، که درآن چیزها یا اشیاء دیجیتالی و فیزیکی (برای مثال، گوشی­های هوشمند، TVs، ماشین­ها) را می­ توان بوسیله فناوری اطلاعات یا ارتباطات مناسب، به منظور قادر ساختن محدوده کاربردها و خدمات متصل­ کرد. ویژگی­های IOT، شامل شبکه با مقیاس فوق­ بزرگ از چیزها، دستگاه و سطح ناهمگنی شبکه، و تعداد زیاد حوادث ایجاد شده خودبخود توسط این چیزها، پیشرفت کاربردها و خدمات متنوع را یک وظیفه چالش­ برانگیز کرده­ است. به طور کلی، میان­ افزار قادر است پیشرفت فرایند را با یکپارچگی محاسبات ناهمگن و دستگاه­های ارتباطی، و پشتیبانی همکاری در کاربردها و خدمات متنوع تسهیل­ کند. اخیرا، چندین پروپوزال برای میان­ افزار IoT وجود داشته­ است. این مقاله­ ها عمدتا شبکه­ های حس­گر بی­سیم (WSNs)، مؤلفه کلیدی IOT را مخاطب قرار می­ دهد، اما شناسایی RF (RFID)، ارتباطات دستگاه به دستگاه (M2M)، نظارت بر کنترل و اکتساب داده­ ها (SCADA) و سه عنصر هسته­ ای دیگر در نگاه IOT را درنظر نمی­ گیرد. در این مقاله، مجموعه موارد مورد نیاز برای میان­ افزار IOT و ارائه مروری جامع از پاسخ­های میان­ افزاری موجود نسبت به این الزامات را مطرح می­ کنیم. علاوه برآن، موضوعات تحقیق باز، چالش­ها و جهت­ گیری آتی تحقیقات نیز روشن می­ شود.

واژگان کلیدی: ویژگی های اینترنت اشیاء, ارتباطات ماشین به ماشین (M2M), شناسایی RF (RFID), نظارت کنترل و اکتساب داده (SCADA), شبکه های حسگر بی سیم (WSN ها)

 

فهرست مطالب:

*چکیده    * مقدمه و پیش زمینه     * پروتکل های امن برای IOT       * لایه های کلیدی IOT      *مسائل امنیتی در لایه های IoT       *الف) مسائل امنیتی در لایه ی برنامه      *ب) مسائل امنیتی در لایه ی دریافت    *ج) مسائل امنیتی در لایه ی شبکه      *د) مسائل امنیتی در لایه ی فیزیکی      *روش های امنیتی برای حفاظت از IOT     *توصیه هایی برای تحقیقات آینده     *نتیجه گیری

.

.

215,000 ریال – خرید

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *